zjedź w dół
Baza Wiedzy

Przepis na skuteczne wybielanie zębów według Zakochanych w Uśmiechu

czas czytania: 4 minuty

Istnieją różne metody i procedury wybielania zębów. Gwarancją bezpiecznego i skutecznego wybielania jest realizacja kompleksowego planu zaleconego przez specjalistę w gabinecie stomatologicznym. Wybielanie zębów wymaga zarówno odpowiedniego przygotowania, jak i stosowania się do wytycznych po zabiegu. Ważna jest nie tylko sama procedura wdrożona przez lekarza, ale też konsekwencja działań pacjenta. Poznajcie nasz plan na śnieżnobiały uśmiech!

Marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu

Każdy marzy o śnieżnobiałym uśmiechu. Wygląd naszych zębów istotnie wpływa na ogólny wizerunek, atrakcyjność i pewność siebie. Zęby z wiekiem tracą naturalną biel i blask. Wpływają na to procesy zachodzące w szkliwie wraz z upływem czasu, jak również nasze nawyki żywieniowe czy stosowanie używek. Na szczęście współczesna stomatologia oferuje skuteczne metody wybielania zębów, dzięki którym marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu może się spełnić.

 

Sposoby wybielania zębów

Istnieją różne sposoby wybielania zębów. Należy do nich stosowanie popularnych past wybielających i preparatów dostępnych w drogeriach czy aptekach, jednak ich skuteczność zwykle nie jest zadowalająca. W Internecie znajdziemy również receptury na domowe sposoby wybielania, np. z użyciem cytryny czy sody oczyszczonej. Zdecydowanie nie polecamy jednak stosowania mikstur domowej roboty, gdyż brak odpowiedniej wiedzy i przygotowania może skończyć się uszkodzeniem szkliwa i wywołaniem nadwrażliwości zębów.

Najskuteczniejsze i jednocześnie bezpieczne wybielanie odbywa się w gabinecie stomatologicznym, pod okiem wykwalifikowanego specjalisty. Stomatolodzy oferują zwykle dwie podstawowe metody wybielania: wybielanie nakładkowe (nakładki z żelem do stosowania w domu) oraz wybielanie gabinetowe (przy użyciu lampy wybielającej). W naszej klinice zalecamy łączenie obu tych metod według ściśle określonego protokołu.

 

Wybielanie zębów krok po kroku – jak to robimy?

  • W okresie 7 dni przed rozpoczęciem wybielania konieczna jest higienizacja jamy ustnej i kontrola stomatologiczna. Są to bezwzględnie wymagane standardy (zabiegi muszą być wykonywane na czystym szkliwie, aby uzyskać jak najlepsze efekty).
  • Od pacjenta pobierane są wyciski do stworzenia indywidualnych, przeźroczystych nakładek do wybielania domowego w celu stabilizacji bieli.
  • Podczas procesu wybielania gabinetowego pacjent otrzymuje nakładki do wybielania domowego. Poszczególne elementy procesu wybielania są ze sobą ściśle powiązane według specjalistycznego protokołu. Jest to tzw. synergia działania wybielania gabinetowego i domowego.
  • Przed rozpoczęciem zabiegu wybielania w gabinecie usta oraz dziąsła pacjenta zostają odpowiednio zabezpieczone przed działaniem środka wybielającego. Wszystko to z najwyższą troską o bezpieczeństwo pacjenta.
  • Następnie higienistka nałoży preparat wybielający na zęby pacjenta, który nie tylko wybieli ale także naprawi szkliwo dzięki innowacyjnemu systemowi ACP., nHap. Preparat wybielający pozostanie na zębach przez okres 15 minut – zostanie wówczas aktywowany poprzez naświetlenie specjalistyczną lampą, a następnie usunięty. Ta procedura zostanie powtórzona 4 razy.
  • Wybielanie gabinetowe trwa około 2 godziny. Pacjent w trakcie zabiegu będzie czuł się rozluźniony i zrelaksowany, cały proces będzie bezbolesny. Higienistka stale czuwa nad procesem wybielania.
  • Po dwóch godzinach efekt wybielania będzie od razu widoczny, ale ponadto pacjent dostanie do domu komplet indywidualnie przygotowanych nakładek ze specjalistycznym preparatem do użytku w warunkach domowych według rozpisanego protokołu wybielania stabilizującego. Proces wybielania stabilizującego potrwa około 12 – 14 dni.
  • Bezwzględnym warunkiem utrzymania efektu wybielania jest konieczność utrzymania „białej diety” przez okres 48 godzin bezpośrednio po zabiegu wybielania gabinetowego i przy okresie stabilizującym.
  • Dla utrzymania efektu wybielania niezbędne jest także utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Przynajmniej dwa razy w roku, co 6 miesięcy zalecane jest poddanie się zabiegowi profesjonalnego usuwania kamienia nazębnego oraz osadu poprzez scaling i piaskowanie zębów.

Zapraszamy na wizyty

Jeśli chcesz spełnić swoje marzenie o białym uśmiechu i skutecznie oraz bezpiecznie wybielić zęby, musisz przede wszystkim zaufać specjalistom. W naszej klinice oferujemy najwyższej jakości zabiegi, wykonywane przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. Uśmiechy naszych pacjentów mówią same za siebie. Sprawdź i ty – umów się na wizytę. Zapraszamy do kliniki Zakochani w Uśmiechu!