zjedź w dół
Baza Wiedzy

Zalety implantów

implanty zębów

Utrata zębów to poważny problem estetyczny i zdrowotny, wpływający na komfort, codzienne czynności i samopoczucie. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest leczenie implantologiczne. Podstawowe zalety stosowania implantów to:

Poprawa wyglądu. Dzięki implantom połączonym z kością, uśmiech odzyskuje naturalny i estetyczny wygląd.
Poprawa wymowy. Niestabilne protezy mogą utrudniać wyraźną mowę. Implanty umożliwiają normalny sposób mówienia bez seplenienia.
Większa wygoda. Implanty są trwale połączone z kością i nie powodują dyskomfortu takiego, jak ruchome protezy.
Ułatwione gryzienie i żucie. Ruchoma proteza, w przeciwieństwie do implantów, utrudnia lub uniemożliwia skuteczne gryzienie jedzenia. Implanty pozwalają gryźć bez bólu i kłopotów.
Poprawa samopoczucia. Dzięki implantom odzyskasz pewność siebie i piękny uśmiech.
Poprawa stanu jamy ustnej. W przeciwieństwie do mostów protetycznych, wszczepienie implantów nie wiąże się ze szlifowaniem pozostałych zębów. Lekarz nie musi ingerować w zdrowe zęby, co skutkuje ogólnie lepszym stanem zdrowia jamy ustnej. Dzięki pojedynczym wszczepom możliwe jest również dokładne czyszczenie zębów.
Wytrzymałość. Tytanowe wszczepy są bardzo wytrzymałe. Gdy pacjent dba o nie odpowiednio, mogą dożywotnio spełniać swoją funkcję.
Komfort. Ruchome protezy są krępujące i kłopotliwe przy obsłudze. Implanty to rozwiązanie trwałe, nieruchome i bezproblemowe.
Oszczędność. Implanty to jednorazowa inwestycja, a jej efekty są długotrwałe.