zjedź w dół

Nowoczesna ortodoncja

w zakochani w usmiechu

ikona

— KOMPLEKSOWE LECZENIE

W naszej klinice oferujemy kompleksowe leczenie z udziałem doświadczonych lekarzy różnych specjalności: stomatologii, ortodoncji, chirurgii oraz implantologii.

ikona

— NOWOCZESNA DIAGNOSTYKA

Leczenie ortodontyczne w naszej klinice poprzedza szczegółowa diagnostyka z użyciem najnowocześniejszych rozwiązań cyfrowych.

ikona

— NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG

W naszej klinice stosujemy światowe procedury zabiegowe, wdrażamy najwyższe standardy jakości leczenia i obsługi pacjenta.

zdjęcie aparatu na zębach

dlaczego należy prostować zęby?

Wykrzywione i stłoczone zęby to nie tylko defekt kosmetyczny. Krzywe zęby ścierają się nierównomiernie, trudniej się je czyści, a zła higiena to większe ryzyko wystąpienia próchnicy, ubytków niepróchnicowych, zapaleń dziąseł, a w skrajnych przypadkach nawet zaburzeń układu pokarmowego. Poza poprawą wyglądu, leczenie ortodontyczne zapewnia poprawę wymowy, łatwiejsze oczyszczanie zębów, a także poprawę jakości żucia. W naszej klinice oferujemy profilaktykę i leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Zapraszamy!

Oferta

Aparaty stałe

Aparaty stałe składają się z zamków i pierścieni przyklejonych na stałe na powierzchni zębów na cały okres leczenia ortodontycznego. Pacjent nie może sam ich wyjmować, działają przez cały okres leczenia, dają możliwość precyzyjnego przyłożenia siły, pozwalają na osiągnięcie precyzyjnych efektów i na uzyskanie atrakcyjnego uśmiechu pacjenta. W zależności od oczekiwań pacjentów wyróżnia się zamki metalowe oraz estetyczne. Wśród zamków metalowych są dostępne wersje bezniklowe – dla osób uczulonych na nikiel. Najczęściej stosowane zamki estetyczne to zamki porcelanowe (w kolorze zbliżonym do koloru zębów) oraz zamki kryształowe – przezroczyste.
Poza konwencjonalnymi zamkami w naszej klinice stosowane są nowoczesne systemy zamków samoligaturujących oraz indywidualnie projektowane aparaty. Zamki samoligaturujące podnoszą komfort leczenia ortodontycznego, dzięki wykorzystaniu słabszych sił, mniejszej ilości wizyt kontrolnych oraz skróceniu czasu leczenia. W przypadku indywidualnie projektowanych aparatów specjaliści projektują leczenie przy wykorzystaniu zaawansowanego programu komputerowego. Zamki, druty ortodontyczne są zaprojektowane dla konkretnego pacjenta. Taka indywidualizacja aparatu, planu leczenia podnosi ich jakość, skraca czas leczenia.

ikona

komfort noszenia

ikona

estetyczny wygląd

ikona

łatwa higienia

Aparaty nakładkowe Invisilign i ClearAligner

Aparaty nakładkowe Invisilign i ClearAligner to rewolucyjne rozwiązanie pozwalające wyprostować zęby bez konieczności zakładania tradycyjnego aparatu. Jest metodą leczenia ortodontycznego za pomocą precyzyjnie wyprofilowanych, przezroczystych nakładek, które pacjent wymienia co dwa tygodnie. To idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą uzyskać prosty uśmiech, jednak nie chcą zakładać metalowych zamków. Z aparatów nakładkowych mogą korzystać niemal wszyscy. Ten rodzaj leczenia można zastosować zarówno w przypadku dużych i skomplikowanych wad zgryzu, jak i drobnych, delikatnych korekt. Leczenie jest zatem polecane osobom ze stłoczonymi zębami, przodozgryzem, szparami międzyzębowymi, zgryzem otwartym, głębokim i krzyżowym. Leczenie planowane jest za pomocą programu komputerowego, a efekt jest zauważalny szybciej niż w przypadku tradycyjnych aparatów. Zaletą nakładek jest także łatwość utrzymania higieny zębów oraz estetyka aparatu, który jest niemal niewidoczny.

ikona

komfort noszenia

ikona

estetyczny wygląd

ikona

łatwa higienia

Aparaty ruchome

Aparaty ruchome (wyjmowane) są stosowane głównie u dzieci i młodzieży, tzn. w okresie uzębienia mlecznego, mieszanego oraz wczesnego stałego.

Najczęściej zbudowane są z akrylowej płytki w kolorze wybranym przez pacjenta oraz z drucianych elementów utrzymujących aparat lub będących źródłem siły działającej na zęby (śruby, sprężyny).

Aparaty zdejmowane są przystosowane do samodzielnego wkładania i wyjmowania z ust przez pacjenta. Stosuje się je u dzieci i młodzieży, ze względu na to, że ich kości jeszcze się rozrastają więc są podatne na modyfikacje, nawet przy stosowaniu przerywanych sił.

W zależności od rodzaju leczonej wady zgryzu stosowane są różne modyfikacje aparatów ruchomych.

ikona

komfort noszenia

ikona

estetyczny wygląd

ikona

łatwa higienia

droga do wspaniałego uśmiechu

Leczenie krok po kroku

1

wizyta konsultacyjna

czyli pierwsze spotkanie, na którym lekarz przeprowadza wywiad i wstępną diagnostykę, podejmuje decyzję o leczeniu i pobiera wyciski pod przyszły aparat.

2

Szczegółowa diagnostyka

lekarz przeprowadza dokładne badanie, by jak najlepiej zdiagnozować problemy i dopasować leczenie. Wykonuje zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne, a także zdjęć fotograficznych zewnątrzustne i wewnątrzustne.

3

Ustalenie planu leczenia

na tym etapie lekarz decyduje o wyborze odpowiedniej metody leczenia, przygotowuje harmonogram zabiegów i wizyt, a także przedstawia pacjentowi kosztorys.

4

Rozpoczęcie leczenia

czyli w zależności od wyboru metody: przymierzenie i przekazanie pacjentowi aparatu wyjmowanego, założenie aparatu stałego lub przymierzenie i przekazanie pacjentowi nakładek Invisalign do samodzielnego użytkowania.

5

Wizyty kontrolne

regularne wizyty, podczas których monitorowany jest przebieg i efekty leczenia.

6

Zakończenie leczenia

gdy leczenie osiąga zamierzony efekt lekarz podejmuje decyzję o jego zakończeniu – w przypadku aparatu stałego następuje jego zdjęcie, w przypadku aparatów wyjmowanych i nakładkowych – zaprzestanie ich stosowania. Od tej pory pacjent cieszy się prostym i pięknym uśmiechem, ale jeszcze przez jakiś czas wymagane są wizyty kontrolne w celu utrzymania i monitorowania efektów.

Technologia

w służbie pięknego uśmiechu

Nowoczesna diagnostyka

Podstawą dobrze zaplanowanego leczenia ortodontycznego jest szczegółowa diagnostyka. W naszej klinice dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem radiologicznym (tomograf 3D łączący w sobie funkcje tomografu CBCT oraz pantomografu z modułem cefalostatycznym). Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie zbadać nawet najmniejsze wady zgryzu i idealnie dopasować metody leczenia. Cała dokumentacja z przeprowadzonej diagnostyki jest do dyspozycji lekarza i pacjenta.

digital smile design

DSD (digital smile design) czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu jest innowacyjną metodą planowania leczenia w oparciu o analizę fizycznych cech twarzy pacjenta oraz wizualizację efektu zabiegów – idealnego uśmiechu. Na bazie przeprowadzonej diagnostyki, za pomocą specjalnego programu komputerowego projektowany jest nowy piękny uśmiech, harmonizujący z rysami twarzy, mimiką i osobowością pacjenta. Na tej podstawie opracowywany jest kompleksowy plan leczenia, przeważnie z udziałem kilku różnych specjalistów, np. chirurga, ortodonty, protetyka.

metamorfozy

Efekty leczenia mówią same za siebie

Zapraszamy do kontaktu

Adres

ul. Poniatowskiego 7,
22-300 Krasnystaw

Rejestracja

600 500 399,
82 576 53 50
kontakt@zakochaniwusmiechu.pl

Godziny przyjęć

Pn – Pt 9:00 – 19:00

    Formularz kontaktowy