Wizyta adaptacyjna

Pierwsza wizyta z dzieckiem

Na pierwszą wizytę prosimy przybyć ok. 10-15 min wcześniej w celu wypełnienia wywiadu stomatologicznego oraz niezbędnych zgód przed leczeniem. Przypominamy również, że zgodnie z polskim prawem u pacjentów małoletnich do 16. roku życia na wykonanie badania oraz leczenie potrzebna jest zgoda Rodzica lub Opiekuna Prawnego.

Prosimy o zabranie Rodzica / Opiekuna Prawnego swojego dokumentu tożsamości ze zdjęciem oraz przygotowanie numeru PESEL dziecka. Dokumenty umożliwią wprowadzenie danych do Karty Pacjenta.

Kiedy zgłosić się do dentysty?

Pierwsza wizyta, tzw. „wizyta adaptacyjna” powinna mieć miejsce, gdy dziecko zaczyna ząbkować.

Wizyta adaptacyjna w gabinecie dentystycznym to niezobowiązujące spotkanie, podczas którego mały pacjent nie musi podejmować leczenia. Jej celem jest łagodne i stopniowe wprowadzenie dziecka w świat stomatologii, które pozwala uniknąć stresu i traumy. W trakcie całego pobytu w naszej klinice najmłodsi pacjenci pozostają pod opieką członków personelu, którzy zawsze służą im pomocą, radą i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania. Przyjemna atmosfera i przyjazna dziecku przestrzeń ułatwiają adaptację w zupełnie nowych okolicznościach.

Po zakończeniu wizyty adaptacyjnej dziecko otrzymuje mały upominek. Decyzja o podjęciu współpracy z dentystą należy tylko od małego Pacjenta. W Berezowscy Dental Clinic nie zmuszamy do leczenia, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest wypracowanie u dziecka pozytywnych nawyków, które zaowocują w przyszłości.

Jak przygotować dziecko do wizyty, aby w przyszłości nie bało się dentysty? Podpowiadamy:

 • Zanim udasz się z dzieckiem do gabinetu stomatologicznego, opowiedz mu, co je czeka, jak będzie przebiegała wizyta, czego może się spodziewać. Zabawa jest dla dzieci najlepszą i najbardziej adekwatną formą nauki. Zabaw się ze swoim dzieckiem „w dentystę”: szerokie otwieranie buzi, malowanie zębów. W ten sposób oswajasz je z czekającą go nową sytuacją.
 • Odwiedź z dzieckiem nasza stronę www, profil na Facebooku, Instagramie. Przedstaw personel i miejsce do którego się wybieracie. Będziemy już znajomymi.
Opinie naszych Pacjentów
Co o nas mówią nasi Pacjenci

Zapraszamy serdecznie

Wybierz jeden z naszych oddziałów
Berezowscy Dental Clinic

Berezowscy Lublin

  Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia terminu konsultacji!

  Berezowscy Dental Clinic

  Berezowscy Krasnystaw

   Skontaktuj się z nami. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia terminu konsultacji!