zjedź w dół

Stomatologia przyszłości

ikona

Komputerowe znieczulenie Wand-STA

Wand-STA™ to to sterowany komputerowo, ekspercki system do bezbolesnego podawania wszystkich znieczuleń miejscowych w stomatologii.

Proces komputerowego znieczulenia Wand-STA™ pozwala na uzyskanie tzw. strefy łągodności podczas leczenia. Niezwykle delikatnie podane, skuteczne znieczulenie jest dla pacjenta zaledwie neutralnym często niezauważalnym  doznaniem. Zamiast tradycyjnego zastrzyku środek znieczulający podawany jest specjalną końcówką, która przypomina różdżkę czy cienki długopis. Wand-STA umożliwia lekarzowi stosowanie  również takich technik znieczulenia, gdzie znieczulony jest tylko jeden, wybrany ząb, a tkanki miękkie – wargi, policzek, język – zachowują pełną sprawność. Pacjent po wyjściu z gabinetu, może normalnie jeść, mówić, śmiać się i wrócić do swoich codziennych zajęć.

STA™ – Single Tooth Anesthesia – jest zdobywcą medalu MDEA – Medical Design Excellence Awards – prestiżowej nagrody przyznawanej nowatorskim urządzeniom i sprzętowi medycznemu przez amerykańską firmę Canon Communications LLC.

ikona

CS 8100 3D Najbardziej innowacyjny na świecie tomograf CBCT i pantomograf

W Zakochanych w Uśmiechu zapewniamy pełną diagnostykę radiologiczną niezbędną do leczenia zębów.

Tomograf CS 8100 SC 3D to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej uniwersalnych urządzeń wykorzystywanych we współczesnej stomatologii. Jest to jednocześnie tomograf CBCT i pantomograf z modułem cefalostatycznym.

Urządzenie znajduje zastosowanie m.in. w diagnostyce oraz leczeniu implantologicznym, ortodontycznym, periodontologicznym, a także w stomatologii ogólnej oraz chirurgii stomatologicznej. Tomograf CS 8100 SC 3D charakteryzuje się obecnością technologii Dose Imaging 3D, dzięki której dawka promieniowania została zredukowana aż o 87%.

ikona

Nowy model mikroskopu operacyjnego EXTARO 300 marki CARL ZEISS

EXTARO 300 to obecnie najnowocześniejszy mikroskop operacyjny używany przez stomatologów.

Nowy model mikroskopu operacyjnego EXTARO 300 marki CARL ZEISS, to rewolucyjne, najwyższej jakości urządzenie pozwalające na osiągniecie bardzo dużego powiększenia.  20-krotne powiększenie leczonego zęba pozwala doskonale zauważyć to, co niewidoczne gołym okiem. Zastosowanie mikroskopu podczas zabiegu sprawia, że leczenie kanałowe i stomatologia zachowawcza mogą być wykonane na najwyższym poziomie. Dzięki temu nasze prace są jeszcze bardziej precyzyjne i dokładne.

ikona

Nowoczesne leczenie all on 4/all on 6

Leczenie all on 4/ all on 6 to nowoczesne rozwiązanie dla pacjentów bezzębnych lub z mocno uszkodzonymi zębami i alternatywa dla ruchomych protez.

Rekonstrukcja uzębienia jest trwała, a ponadto można ją wykonać w jeden dzień. Metoda all on 4 polega na uzupełnieniu uzębienia za pomocą mostu obejmującego cały łuk zębowy przy użyciu 4 implantów, natomiast metoda all on 6 – analogicznie – przy użyciu 6 implantów.

All on 4/ all on 6 to stała i pełnołukowa proteza zapewniająca pacjentowi wysoki komfort i estetykę, jak przy naturalnym uzębieniu.

ikona

ICON - innowacyjne leczenie próchnicy i przebawień

ICON to innowacyjne leczenie wczesnej próchnicy i przebarwień metodą infiltracji.

ICON to metoda, która umożliwia leczenie niewielkiej ,wczesnej próchnicy oraz usuwanie przebarwień zębowych, bez użycia wiertła. Wykorzystywana na potrzeby zabiegu płynna żywica ICON szczelnie zamyka zmianę próchnicową, dzięki czemu nie postępuje ona dalej, a plamy próchnicowe zinfiltrowane przy pomocy tej substancji, upodabniają się wyglądem do zdrowego szkliwa. Leczenie jest nieinwazyjne – nie wymaga usuwania zmienionej chorobowo tkanki przy pomocy narzędzi stomatologicznych. Zabieg infiltracji zębiny płynną żywicą może być z powodzeniem stosowany u Pacjentów w każdym wieku.

ikona

Urządzenia do ozonowania OZONY TRON X

W miejscu aplikacji ozonu urzadzeniem OzonyTronX powstaje aktywny tlen O1 „In status nascendi”, który w ułamku sekundy łączy się z komórkami bakterii, grzybów i wirusów niszcząc ich strukture..

Działanie tlenu aktywnego utrzymuje się jeszcze długo po zakończeniu aplikacji ze względu na duże powinowactwo O1 do tkanek, które są chronione przed procesami patologicznymi.10-sekundowa aplikacja ozonu powoduje zniszczenie 99% bakterii, a 20-sekundowa 99,9%. Powstaje w ten sposób tzw. nisza ekologiczna, która nie sprzyja ich ponownej kolonizacji przez okres od 4 do 6 tygodni. Poza powyższym ozon poprawia metabolizm zapalnie zmienionych tkanek poprzez zwiększenie ich natlenienia, działając na substancję organiczną tkanek zmineralizowanych zębów wzmaga ich potencjał remineralizacyjny. Równocześnie ma zdolność „otwierania” kanalików zębinowych, dzięki czemu ułatwia dyfuzję jonów wapnia i fosforu do głębszych warstw ubytków próchnicowych.

W naszej Klinice ozonowanie stosujemy w leczeniu:
• w leczeniu wczesnych zmian próchnicowych
• wspomagajaco w leczeniu próchnicy średniej i głębokiej
• w leczeniu próchnicy cementu korzeniowego
• w pęknięciach szkliwa
• przy nadwrażliwość szyjek zębowych
• do odkażania kanałów korzeniowych
• w leczeniu chorób infekcyjnych błony śluzowej jamy ustnej
• w leczeniu chorób przyzębia brzeżnego
• w protetyce, chirurgii stomatologicznej i zabiegach implantologicznych

ikona

SpectroShade™- nowoczesne urządzenie do cyfrowej oceny koloru zęba

SpectroShade firmy MHT – kolornik elektroniczny – to urządzenie do perfekcyjnego określania koloru zębów.

SpectroShade jest pierwszym i jak na razie jedynym systemem, który wykonuje analizy w odniesieniu do obrazu widzianego przez ludzkie oko. Urządzenie wykonuje bardzo szczegółową analizę barwy, jasności, nasycenia i przezierności zęba. Analiza danych zawiera podpowiedzi, co należy zrobić w przypadku wykonywania pracy protetycznej, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny. Przy zastosowaniu skanera uzyskiwana jest mapa kolorystyczna, a to pozwala na precyzyjne uzyskanie koloru i kształtu odbudowy, licówki czy korony porcelanowej.

ikona

AIR-FLOW Master Piezon - nowość

Urządzenie AIR-FLOW Master Piezon zapewnia profesjonalne oczyszczanie zebów: komfortowy skaling w technologii NO PAIN (BEZ BÓLU) oraz delikatne i skuteczne (bez zarysowań) piaskowanie AIR-FLOW® naddziąsłowe, przydziąsłowe i poddziąsłowe zarówno w płytkich, jak i głębokich kieszonkach.

Originalna terapia AIR-FLOW® i metoda Piezon® teraz dostępne razem, gwarantują zarówno kompletne i skuteczne leczenie profilaktyczne, jak również najwyższy komfort dla pacjenta.
AIR-FLOW Master Piezon to czyste i lśniące zęby oraz zdrowe dziąsła.

ikona

Urządzenie do badania żywotności zębów VITALITY SCANNER

VITALITY SCANNER – SYBRON ENDO to elektroniczne urządzenie pozwalające szybko i bezbolesnie zbadać żywotność zębów.

Badanie żywotności zębów z użyciem aparatu Vitality Scanner określa próg pobudliwości miazgi zębów w sposób ilościowy i powtarzalny.

ikona

Lampa do wybielania zębów ZOOM 2

Najlepszy na świecie system wybielania aktywowany światłem – System Zoom 2 – to najszybszy, najbardziej efektywny i komfortowy system wybielania.

Ta zastrzeżona prawnie formuła łączy nowoczesną photo-Fenton metodę chemiczną aktywowaną światłem z technologią Amorphous Calcium Phosphate (amorficznego fosforanu wapnia), co pozwala uczynić uśmiech pacjenta bielszym i jaśniejszym niż kiedykolwiek do tej pory. Zabieg zajmuje tylko 3 piętnastominutowe sesje, co pozwala rozjaśnić szkliwo o 8 odcieni.

ikona

Skalpel elektrochirurgiczny

Servotome-electro-surgery to tzw. zimny nóż chirurgiczny, który ma zastosowanie niemal w każdej dziedzinie stomatologii do wykonywania niewielkich zabiegów chirurgicznych oraz do koagulacji tkanek po tzw. zabiegach na ostro.

Wykorzystanie najnowszej technologii wysokich częstotliwości pozwoliło na skonstruowanie skalpela elektrochirurgicznego, idealnego do każdej indywidualnej praktyki stomatologicznej.
Elektrochirurgia posiada wiele zalet. Zabiegi chirurgiczne przeprowadzanez a pomocą noża elektrochirurgicznego przebiegają z niewielkim krwawieniem, co pozwala na precyzyjną kontrolę pola operacyjnego. Cięcie jest gładkie i nie wymaga nacisku. W wyniku wytworzonego ciepła dochodzi do odparowania komórek bakteryjnych, co sprzyja zachowaniu jałowości operowanego miejsca. Ze względu na rozmiary elektrod, możliwe jest łatwiejsze opracowanie trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej.

ikona

Fizjodyspenser do implantów Surgic Pro Led

Surgic Pro Led – Inteligentny mikrosilnik chirurgiczny z podświetlaczem i zaawansowaną kalibracją obrotów ATC.

Surgic Pro Led zapewnia optymalny zasięg widoczności do zabiegów chirurgii jamy ustnej, posiada specjalne urządzenie kalibrujące, by działało jako indywidualna zintegrowana jednostka. Perfekcyjna kontrola szybkości i obrotów. Inteligentny, programowalny system bezpośrednio reaguje na komendy operującego to urządzenie.

ikona

Laser biostymulujący

Promieniowanie lasera biostymulującego poprzez swoje właściwości sterylizujące działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Skutecznie aktywuje regenerację komórek. Dzięki zwiększeniu produkcji przeciwciał pobudza system immunologiczny.

Działanie lasera powoduje przyspieszenie gojenia się ran po usunięciu zęba, po zabiegu podcięcia wędzidełka i resekcji. Dzięki tym aparatom zmniejszyć można krwawienie i przyspieszyć gojenie po zabiegu. Laser ma zastosowanie w przewlekłych zapaleniach tkanki okołozębowej, w zapaleniach miazgi, zatok. Lasery biostymulacyjne są bardzo użyteczne w zabiegach przeciwbólowych, ropniach przyzębia, chorobach dziąseł, obrzękach, opryszczce wargowej, nerwobólach.